Nagyszabású kiállítás nyílt a MűvészetMalomban az 1926-ban alapított Szentendrei Régi Művésztelep százéves jubileuma alkalmából.
A szigeti települések története egészen a 13. századig nyúlik vissza. Szerzetesrendek és szőlő- és borkultúra virágzott ezen a tájon.
A múlt században korszakalkotó jelentőségű mozizás mára nemcsak nosztalgikus emlék, hanem korszerű, elő lehetőség a szórakozásra, művelődésre.
Az ő szobrát láthatjuk, amikor megérkezünk a belvárosba, képeiből rendszeresen szerveznek tárlatokat. A 75. születésnapja alkalmából a múltjáról és a művészetéről beszélgettünk vele.
Ezzel a címmel rendezett kiállítást és tartott kerekasztal-beszélgetést a Szentendrei Lakástárlat. Partnerei voltak: Gulyás József alpolgármester, Vincze Ottó és Krizbai Gergely képzőművészek.
Szentendre gazdag művészeti életében nemcsak a festők vállalnak szerepet, hanem a keramikusok, üvegművészek, textilesek és vegyes technikákkal alkotók.
Török Katalin több évnyi kutatómunkája nyomán lehetőségünk van megismerni csodálatos és gazdag életműveket.
A kórus immár generációkon keresztül osztja meg a zene örömét a közönséggel az éneklés élménye által.
A Zsinagógák Hetének legnépszerűbb eseményén vettünk részt, egy valódi ortodox zsidó szombatfogadáson, melyet Myers Mendy, a Zsidóház Szentendre fiatal Rabbija vezetett.
Csaknem másfél évszázada működik a szentendrei Korona vendéglő, amelyet turisták és helyiek is szívesen látogatnak.
Ikonfestés, hajókázás, szentendrei élmények - mindezekben része lehetett a hagyományőrző táborba érkező gyerekeknek.
Ahogy városunk gyökereihez hozzátartozik a sokféle nemzetiség, ugyanolyan gonddal ápolják a tradíciókat a helyi gasztronómiában is. A szerb, dalmát, görög és balkáni konyha ugyanúgy hozzátartozik Szentendréhez.