Ugrás a tartalomhoz

Elkészült a füzesparki fitneszpark

Szeretettel várják a füzesparki lakosokat és minden érdeklődőt a Füzesparkban létesült új fitneszpark átadására október 5-én, szombaton 15 órakor.

A fitneszpark Zakar Ágnes önkormányzati képviselő kezdeményezésére és lakossági kérésre létesült. A Szentendre és Vidéke Praxisközösség VEKOP 7.2.3.-17-2017-00005 pályázati támogatásából öt kültéri eszközt telepítettek a lakótelep közepén lévő parkba, a játszótér közelébe. A park megépülésével dr. Hasitz Ágnes és dr. Gombás Katalin praxisközösséghez tartozó háziorvosi körzeteinek lakossága számára is megnyílik a lehetőség a rendszeres mozgás napirendbe iktatására az egészségesebb életmód érdekében. Makrai Ferenc lakó, sportember kezdeményezésére, az önkormányzat finanszírozásában létesült a 6. fitnesz eszköz a parkban. A parkosítás, pad kihelyezése  is folyamatban van.

A most elkészült park városunk negyedik fitneszparkja. Az első 2014-ben épült a Püspökmajor-lakótelepen. 2015-ben családbarát pihenőhely épült a Czóbel parkban, melynek részeként street workout eszközöket is telepítettek. 2019 szeptemberében a Postás strand területén létesült fitneszpark hat eszközzel. Ezzel majdnem egyidőben készült el a füzesparki, és még idén ősszel átadják a Pap-szigeti bejárónál az újabb fitneszparkot hét eszközzel. Idén nyáron Pannónia-telepen, a Honvéd utcai játszótérre is telepítettek két sporteszközt.

További cikkeink a témában

Kiemelt kép a ZÖLD-KÉK PIKNIK – A PATAK PARTI PLACCON című bejegyzéshez

ZÖLD-KÉK PIKNIK – A PATAK PARTI PLACCON

𝐴𝑧 𝑒𝑠𝑒𝑚𝑒́𝑛𝑦𝑡 𝑣𝑒́𝑔𝑢̈𝑙 𝑎 𝑃𝐴𝑇𝐴𝐾 𝑃𝐴𝑅𝑇𝐼 𝑃𝐿𝐴𝐶𝐶𝑂𝑁 (𝐵𝑢̈𝑘𝑘𝑜̈𝑠 𝑝𝑎𝑟𝑡 40.) szeptember 29-𝑒́𝑛 𝑣𝑎𝑠𝑎́𝑟𝑛𝑎𝑝 10 𝑜́𝑟𝑎́𝑡𝑜́𝑙 𝑡𝑎𝑟𝑡𝑗á𝑘 meg 𝑘𝑖𝑠𝑒𝑏𝑏 𝑝𝑟𝑜𝑔𝑟𝑎𝑚𝑣𝑎́𝑙𝑡𝑜𝑧𝑎́𝑠𝑠𝑎𝑙.