Ugrás a tartalomhoz

Országos Vállalkozói Mentorprogram

Október 10-én, csütörtökön 10 órakor kerül sor az Országos Vállalkozói Mentorprogram Pest megyei megnyitójára a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Pest Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közös rendezvényeként. A vállalkozásfejlesztési programban beszállítói, illetve külpiaci területen várják a  mentorálandó szerepre pályázó megyei  kis- és középvállalkozások jelentkezését. A nyitórendezvényen részletesen bemutatásra kerül a teljes projekt folyamata és a részvételi lehetőségek, valamint a Pest megyében mentorszerepet vállaló cégek.

Jelentkezési határidő: 2019. október 9., 15:00.

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de előzetes online regisztrációhoz kötött.

További információ: Kenedi Gergely, Pest megyei programkoordinátor, +36-20/358-5213, kenedi.gergely@mkik.hu

 

KÜLPIACI MENTORÁLT FELHÍVÁS

az Országos Vállalkozói Mentorprogram keretébenmegvalósuló vállalkozói mentoráláshoz

Az Országos Vállalkozói Mentorprogram kiemelt projekt keretében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felhívást hirdet a Magyarországon működő kezdő exportőr, illetve az export tevékenységüket növelni kívánó mikro-, kis- és középvállalkozások számára (a továbbiakban: kkv-k), üzletfejlesztésük támogatását célzó vállalkozói mentorprogramban külpiaci mentoráltként való részvételre.

A pályázatok beadására 2019. szeptember 9-től október 9-ig van lehetőség, a részletes feltételek a http://vallalkozztudatosan.hu/ honlapon olvashatóak.

Az egyéves mentorálási folyamat során külpiaci tapasztalattal rendelkező Mentor vállalkozások és szakértők segítenek felmérni a potenciális exportőr kkv-k, azaz mentoráltak fejlesztendő területeit, támogatják őket exportstratégiájuk kidolgozásában és külkereskedelmi tevékenységük elindításában, bővítésében.

Az összesen 11 alkalomból álló, havi rendszerességű mentorálási folyamatot tapasztalt exportőrökből álló külpiaci mentorhálózat, valamint külső szakértők támogatják. A mentorálási folyamatot egy megalapozó csapatépítő találkozó és a cégek fejlesztési szükségleteinek a felmérése előzi meg.

Ezt követően 8 alkalommal interaktív csoportos foglalkozásokra (mentorálásra) kerül sor, a projekthez kapcsolódó e-learning tananyagra és jó gyakorlatokra építve.

A foglalkozások főbb témái: 1. üzleti, pénzügyi és stratégiai tervezés, 2. nemzetközi marketing, 3. külkereskedelem és 4. exportterv készítés. Lehetőség van továbbá 6 alkalommal egyéni szakértői tanácsadásra. A mentorálási folyamat végén, a folyamat eredményként a mentorált kkv-k elkészítik saját exporttervüket a Mentorok és külső tanácsadók közreműködésével.

A mentorálási folyamat zárásaként a mentorált kkv-k egy tanúsítványt kapnak, amely előnyt jelenthet további exportfejlesztési programokban való részvételnél.

A Mentorált vállalatnak vállalnia kell, hogy az egy éves mentorálási időszakban 11 alkalommal a tárgyalandó szakterület szerint illetékes vezetője vagy munkatársa (képviselője) által részt vesz a mentorálási folyamatban.

A programban való részvétel nem jár költséggel, a résztvevő cégeknek mindössze a foglalkozásokra utazás költségét kell finanszírozniuk.

Érdeklődés esetén kérjük, hogy lépjen kapcsolatba a megyei programkoordinátorral.

Elérhetőségek: http://vallalkozztudatosan.hu/.

 

BESZÁLLÍTÓI MENTORÁLT FELHÍVÁS

az Országos Vállalkozói Mentorprogram keretén belül megvalósuló vállalkozói mentoráláshoz

Az Országos Vállalkozói Mentorprogram elnevezésű kiemelt projekt keretében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felhívást hirdet Magyarországon működő kis és középvállalkozások (a továbbiakban: KKV-k) számára beszállítófejlesztési mentorprogramban való részvételre.

A pályázat beadási határideje 2019. október 9., a részletes feltételek a pályázati felhívásban a www.vallalkozztudatosan.hu honlapon olvashatóak.

A hazai és nemzetközi gyakorlatokat figyelembe véve a beszállítófejlesztés integrátor cég bevonásával tud csak igazán hatékonyan megvalósulni. A Bács-Kiskun megyében korábban már sikeresen megvalósult AIPA pilot projekt tapasztalataira építve olyan integrátor cégeket kértünk fel országszerte Mentornak, akikhez potenciális beszállító mentorált KKV-kat tudunk csoportba rendezni.

A 11 alkalmas, egy éves mentorálási folyamat a mentorált KKV-k felmérésével kezdődik, ahol szakértők segítségével és a Mentor bevonásával meghatározásra kerülnek a mentoráltak fejlesztendő területei. Ezt követően 9 csoportos alkalom megtartására kerül sor, amelyből 2 helyszíni látogatás a Mentornál, 7 – szakértők által vezetett – alkalom pedig interaktív foglalkozás, a projektet kísérő e-learning tananyaghoz kapcsolódóan.

A foglalkozások témái: 1. termeléstervezés, 2. minőségirányítás, 3. lean management, 4. logisztika, 5. HR ismeretek, 6. stratégiai kontrolling és 7. ipar 4.0.

Lehetőség van továbbá 6 alkalommal egyéni szakértői konzultációra pénzügyi management, cég- és nemzetközi jog területeken is, a foglalkozásokhoz kapcsolódó témákon kívül.

A mentoráltak a folyamat végére elkészítik saját beszállító fejlesztési tervüket. A mentorálási folyamat az elfogadott beszállítófejlesztési terv értékelői áttekintésével végződik. A folyamat végén a mentorált KKV-k „Tudatos Beszállító” tanúsítvány vehetnek át.

Országosan 240 mentorált vállalkozás kerül kiválasztásra, megyénként 12 cég. Egy Mentorhoz 4 mentorált KKV jelentkezhet, így megyénként 3 Mentorból és 12 mentoráltból álló csoport kerül kialakításra.

A Mentorált vállalatnak vállalnia kell, hogy az egy éves mentorálási időszakban 11 alkalommal a tárgyalandó szakterület szerint illetékes vezetője vagy munkatársa (képviselője) által részt vesz a mentorálási folyamatban.

A programban való részvétel nem jár költséggel, a résztvevő cégeknek mindössze a foglalkozásokra utazás költségét kell finanszírozniuk.

Érdeklődés esetén kérem a megyei programkoordinátorunkkal lépjen kapcsolatba.

Elérhetőségek: http://vallalkozztudatosan.hu/.

További cikkeink a témában