Szentendre a kortárs magyar művészetet népszerűsítette Rómában. Október 12-én a Szentendrei Szabadtéri Tárlat vendégeskedett a Mirabilia Urbis fesztiválon, a Magyar Akadémián pedig október 13-án zárult a Felvonulás című tárlat, amely a Kádár-korszak tiltott és tűrt művészetét mutatja be a gazdag szentendrei gyűjtemény anyagából.
Különleges magyar kiállítást tekinthettek meg a rómaiak október 12-én a Campo de Fiori szomszédságában található Via dei Capellarin. A modern magyar képzőművészet egyik legizgalmasabb jelensége, az 1968-ban indult Szentendrei Szabadtéri Tárlat vendégeskedett az élénk művészeti életéről ismert utcában, a Mirabilia Urbis fesztivál keretében. Mások mellett efZámbó István, feLugossy László, Bukta Imre, Asztalos Zsolt, Csurka Eszter, Baksai József, Lovas Ilona, Gaál József, Magyarósi Éva, Szirtes János, Nagy Barbara és Vincze Ottó műveit láthatta az olasz főváros közönsége, de számos olasz művész is csatlakozott a jellege alapján nyitott kiállításhoz. A látogatók Borbély Mihály Kossuth-díjas szaxofonművész és Tálas Áron billentyűs duettjének jazz-zenéjét is élvezhették.
A Ferenczy Múzeumi Központ nemcsak Szentendrén rendez modern és kortárs képzőművészeti kiállításokat: Debrecentől Kápolnásnyékig az ország kisebb-nagyobb kiállítóhelyein rendszeresen bemutatja a gyűjteményét s nem ritkán külföldön is népszerűsíti a magyar művészetet. Az elmúlt években – többek között – Velencében, Nyizsnyij Novgorodban, Bázelben, Bécsben és Sepsiszentgyörgyön rendezett kiállítást az FMC.
Október 13-án, vasárnap este zárul Rómában, a Magyar Akadémián a Felvonulás című tárlat, amely a Kádár-korszak tiltott és tűrt művészetét mutatja be a gazdag szentendrei gyűjtemény anyagából. Az október 12-én nagy sikerrel megrendezett római Szentendrei Szabadtéri Tárlat ehhez a projekthez is szervesen kapcsolódott.