– A színházterem régi székeit jelképes áron meghirdették és rekordidő alatt elkeltek.
– Igen, egy délelőtt alatt már mindegyiknek volt gazdája. Kétszáz darab volt, ami dupla, saját lábon álló és száznyolcvan, amik rögzített székek voltak. Minket is meglepett, hogy ilyen nagy sikere volt. Sokat vittek helyiek, de például a Kossuth-díjas hegedűművész, Kelemen Barnabás és felesége, Kokas Kati csinálnak vidéken egy pajta koncerttermet, ők is vittek székeket, az Építészeti Múzeum is kért az egyik tárlatához, tehát sok izgalmas helyre kerültek.
– Az új színháztermet március 14-én avatta fel a közönség. Milyen a fogadtatása?
– Ezúton is köszönjük a rengeteg pozitív visszajelzést, amit kaptunk! Nagyon öröm számomra, hogy részben saját forrásból, részben pedig önkormányzati támogatással megújult a faburkolat, kapott egy kis hangulatvilágítást, lecseréltük a neonokat egy melegebb fényre. A csodálatos Barcsay-mozaik is új világítást kapott, ami a könyvtár érdeme. Átpolíroztuk a márványt az előcsarnokban, dekoráltuk a bejáratot. Aki belép, reményeink szerint egy teljesen más, igazi színházi hangulattal találkozik. Nekünk fontos, hogy a néző milyen hangulatba csöppen, amikor megérkezik.
– Akkor ez így tökéletes?
– Van még restanciánk, például a büfé, ami hely hiányában egy mobilpult lesz. Illetve ezúton elnézést kérek mindazoktól, akiknek ez megjelenési lehetőség volt, de az előcsarnokban mobil kiállítási paravánt a jövőben szeretnénk megszüntetni. Egyrészt a Barcsay-mozaikot teljesen eltakarja, másrészt szerencsére egyre többször van teltház, amikor 380 embernek az előcsarnokban el kell férnie, ekkor a paravánokat félre kell tolni, ez pedig a kiállítókkal szemben tiszteletlenség. Ezeknek a helyi tárlatoknak, már keressük az új helyét a városban.

– Úgy tűnik, hogy külsős produkciók is szívesen jönnek a színházterembe.
– Egyre több producer, művészből lett producer, vállalkozás, zenész, énekes keres meg minket, még külföldiek is, akik bérelnék a helyet. Ez egy komoly bevétel lehet a cégnek, és bővíti a kulturális palettát is. Nagyon fontos, hogy a bérlőknek kulturált körülményeket biztosítsunk.
– Ezek ugyanúgy szerepelnek a Kulturális Központ programjai között?
Háromfajta konstrukció létezik. Van egy olyan szerződési lehetőség, amikor kibérli valaki a házat, mi elfogadjuk, hogy arra a rendezvényre van igény, feltüntetjük a színháztermi naptárban, de nem saját programként. A második lehetőség, a saját esemény, tehát fix tiszteletdíjért szerződtetünk egy produkciót és a jegybevétel teljesen a miénk. A legújszerűbb konstrukció pedig amikor a partnereknek együttműködést ajánlunk, mi is hirdetjük az előadást, és a bevétel egy része a miénk. Ezeket a programokat feltüntetjük a KULT havi programjában vagy a fesztivál programjaiban. Ez a nem online jegyet vásárlók számára okozhat problémát, mert a partnerek saját eladási oldalt üzemeltetnek, de folyamatosan dolgozunk a megoldáson, hogy a Tourinformban minden előadásra lehessen személyesen is jegyet váltani.

– Közben elképesztő programkavalkáddal zajlik a Tavaszi Fesztivál. Milyen előadásokat tudna kiemelni?
– Egy „történelmi esemény” volt március 28-án, a színházi világnap után egy nappal, mert mind a két helyszínünkön színházi előadás volt. A Barlangban egy Waldorf iskolához kötődő produkció, a Játék az életrajzzal, a Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár színháztermében pedig Csányi Sándor, Bányai Kelemen Barna és Pál András három szenzációs színész előadása, és mindkettő teltházzal. Egy nap két színházi előadás, azt jelenti, hogy közel 500 ember volt színházban Szentendrén. Erre nagyon büszke vagyok. És áprilisban is még rengeteg programunk lesz, hogy néhányat említsek, érkezik hozzánk Bereczki Zoltán, Falusi Mariann. Trapézon tüllben címmel színházi mese érkezik hozzánk a régi Nemzeti Színház hőskorából könnyekkel, operákkal, operettekkel, sanzonokkal – és persze sok nevetéssel Kékkovács Mara, Bordás Barbara és Józan László főszereplésével. A Barlangban lesz még két előadás, melyekre a jegyek nagyrészt elfogytak. Bánki Gergő a gyerekelőadását hozza el, A legcsinosabb óriás címmel, Farkas Franciska pedig a Levél Brad Pittnek című monodrámáját. Ezek mind nagyon izgalmas előadások. Várnagy Andrea zongoraművész gyerekeknek szóló zongoraversenyét és zenei projektjét hozza el, Lélekhíd címmel. Kárpátaljai, felvidéki, és erdélyi gyerekek is indulnak ezen a versenyen. Már készülünk a húsvétra, Musica Beátának lesz virágvasárnapi koncertje, a moziban a Magyar Passiót vetítjük, szóval színes programok közül lehet választani. Amire a legbüszkébb vagyok, hogy a Barlang és a PMK Tavaszi Fesztivál jegyeivel a Ferenczy Múzeum ingyen látogatható, ahol két szenzációs kiállítás van, a Saját olvasat nekem például személyes kedvencem.
– A Tavaszi Fesztivál után pedig jön a nyár és a szabadtéri szezon.
– Úgy raktuk össze a Tavaszi Fesztivált, hogy az utolsó napon megnyitjuk a Barlangnak szabadtéri színpadát, így folyik át a tavasz a kora nyárba. Itt Barabás Lőrinc Quartett fog fellépni, és aztán innentől kezdve a barlangudvar rendszeresen üzemel, akkor már a koncertekre nem nyolcvanan férnek be, hanem háromszázan, illetve készülünk a teátrumra és a nyári programokra, de májusban még a PMK színháztermében rengeteg program lesz. Én mindenkit arra biztatnék, hogy jöjjön Szentendrére, vagy ha a Dunakanyarban él, mielőtt Budapesten kulturális programra jegyet vesz, nézzen körül a helyi műsorban, mert minél jobban meg tudjuk szólítani a közönséget és minél többen vásárolnak jegyeket, annál nagyobb kedve lesz a produkcióknak és az előadásoknak Szentendrére jönni.
Gergály Judith