Ugrás a tartalomhoz

Közösségépítés a művészeten keresztül

Szentendrén nyit új iskolát a Madách Táncművészeti Stúdió. Szeptembertől a V8 Uszoda és Szabadidőközpontban várják azokat a kisebb és nagyobb gyerekeket, akik szeretnék a táncművészet alapjait elsajátítani. Az órákon a színpadi lehetőségek kihasználására fókuszálnak, beleértve a színpadi tánc, a modern tánc és a klasszikus balett elemeit. A tehetséges növendékek akár már februárban színpadra léphetnek, és bemutathatják tudásukat.

A Madách Táncművészeti Iskola korábban már három helyen is megnyitotta kapuit Budapesten, most pedig Szentendre és környékének fiataljai is részesévé válhatnak ennek a különleges közösségnek. A tanulók nem csak a táncművészet fortélyait sajátíthatják el, hanem olyan színpadi lehetőségek nyílnak meg előttük, amelyek akár a professzionális karrier irányába is terelhetik őket. A felvételről és a képzésről Sárközi Gyula táncművész, koreográfus és rendező beszélt, aki a Magyar Állami Operaház korábbi balettmestereként több, mint húsz éve indította el Zuglóban a Madách Művészeti Iskolát. Célja, hogy a magyar musical táncképzést a legmagasabb szakmai szinten kínálja a fiataloknak.

– Szentendre művészeti hagyományai jól illeszkednek a mi célkitűzéseinkhez, és örömmel nyitjuk meg itt legújabb stúdiónkat – mondta el Sárközi Gyula. Az óráink helyszínéül a V8 Uszoda és Szabadidőközpont szolgál, ami nem csak a táncosok számára ideális, de a szülők is kikapcsolódhatnak a wellness részlegben, amíg gyermekeik táncolnak.

Sárközi Gyula táncművész, koreográfus és rendező.

 Az oktatás két különálló teremben zajlik majd, a foglalkozások pedig hetvenöt percesek lesznek, így a résztvevők kellő időt és figyelmet kapnak a fejlődéshez. A stúdióba hat és tizenkilenc év közötti gyerekeket ill. fiatalokat várnak. A szeptember 4–6. között zajló szintfelmérőkön szakértő oktatók mérik fel a jelentkezők ritmikai érzékét és mozgáskultúráját. Az órarend váltakozva tartalmazza a klasszikus balett, a musical tánc és a modern tánc elemeit. Bár nem feltétlenül balett táncosokat szeretnének nevelni, Sárközi Gyula táncművész elmondta, hogy a balett tanulás segít a gyermekeknek az alapok elsajátításában és a helyes testtartás kialakításában. Továbbá azt is megtudtuk tőle, hogy előképzettség nem szükséges, bárki jelentkezhet, és nem számít, ha valaki kicsit teltebb alkatú. A táncban a tehetség és a művészet iránti elkötelezettség a legfontosabb – ez a közösség a különbözőségek elfogadására és az egyéni képességek kibontakoztatására épül.

A tanév végén minden növendék lehetőséget kap arra, hogy bemutassa amit az év során tanult. Február 15/16-án a RaM-ArT Színházban egy bemutatóval léphetnek színpadra, ahol a legtehetségesebbek már szereplési lehetőséget is kaphatnak. A legjobbak akár a Madách Színház produkcióiban is felléphetnek, mint például a jubileumi ezerhatszázadik Macskák vagy a József és a színes, szélesvásznú álomkabát előadásaiban. A Madách Táncművészeti Iskola nemcsak a tánctudás, hanem a professzionális színpadi lehetőségek kapuját is megnyitja a tehetségek előtt.

Gergály Judith

További cikkeink a témában